Jdi na obsah Jdi na menu
 


53 Hotely na Brčálníku - Fanda, Jana, Poustevník

 Tento areál vznikl na pozemcích bývalých usedlostí Tomandlhof a Modlhof jako rekreační komplex Svazu družstevních rolníků byl otevřen 1.1. 1981. Areál sestával z hotelů. později nazvaných Fanda, Poustevník a  Jana a dalšího velkého objektu.

dc.jpg

                                      Stará pohlednice areálu

img_5079.jpg

                             Stará pohlednice areálu (1987)

V hotelu Fanda do jeho zavření byla Pohádková země Vítězslavy Klimtové, včetně možnosti zajímavých pracovních dílen pro dětské návštěvníky.

dd.jpg

 Areál prochází celkovou rozsáhlou rekonstrukcí, s podporou dotace z EU (2012).Nese název Horský areál Brčálník.

Penzion Jana byl přejmenován na "Pohádku" a v zadním objektu nazvaném "Blatinka" bude bazén, vířivky a sauny pro návštěvníky celého areálu. Penzion "Poustevník" po rekonstrukci zůstene nepřejmenován, z hotelu Fanda bude zpola hotel "Brčálník" a zpola apartmánový dům "Brčálník". Celková kapacita areálu bude 200 lůžek. Byla znovu otevřena Pohádková země Vítězslavy Klimtové (na Pohádce) se spoustou postaviček ve venkovní zahrádce a bylo vybudováno velké dětské hřiště, počítá se s 500m dlouhou sjezdovkou střední obtížnosti, půjčovnu sportovního náčiní a připravují se další aktivity pro dospělé i děti.Uvažuje se o vytvoření mini ZOO s lesními a domácími zvířaty. Ze Špičáku je vybudována Pohádková cesta až k areálu.

Informační letáček z areálu:

db.jpg

da.jpg

 Je bezvadné, že se na Brčálník přichází nový život, noví návštěvníci, že se opraví se silnice, a něco se děje. Ovšem tohle údolí by si zasložilo citlivou přeměnu v duchu místních tradic - samot zemědělských usedlostí s hospůdkami (tak, jako Zoo  farma), penzionků, které vítají turisty, obdivující tajemné kozlo klidné nedotčené přírody (jako penzion u Polívků), ne čistě komerční meglomanský komfortní areál, kde se vymýšlí zpoplatněné atrakce pro rozmazlené znuděné bohaté zákazníky a ještě znuděnější děti, naštvané, když se jim nekoupí předražená zmrzlina v Pohádkové zemi....

http://www.areal-brcalnik.cz/

http://pohadka-brcalnik.cz/cz/

Byla bych ráda, kdyby sem přicházelo množství nových lidí, kteří by si toho tady vážili. Tak jako dávní Frischové, nebo chataři, co v kolikáté generaci opečovávají své chalupy...